ISCGB Gundog Working Test for HPRs 23rd June 2018
 RESULTS

 

Special Beginners (Unclassified) SPIRITON Trophy    
       
1st Diefstock Daredevil W Colin Kirkwood
2nd Afterglow Daddy Cool IS Jane Cayford
3rd Talpalupo Gioioso IS Joy Corbett
4th Nevilldown Day Dreamer GSP Janet Bowen
5th Achouffe Fenton's Fable SRHP Fiona Bailey
6th Minsterdream Crunchie GSP Julie Hanley-Davis
       
Puppy BOWSKILL Trophy    
       
1st Bonario Fagiana BI Alan Parr
2nd Donovarun Summer Breeze # GSP Hugh Donovan
3rd Fassfields Silver Lining HWV Heather Gray
4th Gonegos Levitation HWV Josh Carter
5th Heathermark Tommy Tucker # GSP Elaine Shaw
6th Withamfriary Dorethea BI Emma Carter
       
Novice Dog/Novice Handler (Unclassified) WYNSETT Trophy    
       
1st Afterglow Applause Junkie IS Paul Allman
2nd Finn of Time GSP Patrick Head
3rd Netis Etu IS Ben Reid
4th Larlila Giglio IS Debbie Dixon
5th Tarkanya Bunnies Butterfly LM Judith Bodmer
6th Woodywine Blue Denim Stone GSP Chris Little
       
Novice KYLERICHT Trophy    
       
1st Rebelritsi Aurora HV James Reavil
2nd Warrendown Meg's Angel # GSP Emma Carter
3rd Bareve Buffelsberg GWP James Ayling
4th Morehay Fane HWV Colin Hailstone
5th Katelands Catherdral Ale GSP Lindsey Wells
6th Disglairhill Red Kite GSP Michael Rogers
       
Graduate (Unclassified) SPUNHOLME Trophy    
       
1st Dorro vom Pfaffenbuck LM Fiona Smith
2nd Disglairhill Red Kite GSP Michael Rogers
3rd Katelands Catherdral Ale GSP Lindsey Wells
4th Morehay Fane HWV Colin Hailstone
5th Rotherfalke Jozsa HWV George Morris
6th Leo de Grance Delivery GSP Brian Wallis
       
Open SENTLING Trophy    
       
1st Sovargo's French Fancy HV Bill Austin
2nd Zoldmali Hera HWV Pip Williams
3rd Chontelle Summer Breeze at Withamfriary LM Andrew Farley
4th Bonario Chatelaine BI Alan Parr
5th Sanjon Bertramo GSP Tracy Browning
6th Ch Kimmax Koming Home at Gerstenfeld GWP Sara Jenkins

 

Veteran (Unclassified)

JOHN PARNHAM Trophy    
       
1st Tarkanya Holly's Hugo LM Fiona Gerhard
2nd Rotherfalke Ostoros HWV Claire Jones
3rd Sanjon Bertramo GSP Tracy Browning
4th Pruso Gunner B Blue GSP Harry Halfpenny
5th Gonegos The Changling HWV Emma Carter
6th Cumin Charolais GSP Julie Fowler
       
BEDESLEA Trophy Afterglow Applause Junkie IS Paul Allman
for highest Italian Spinone      
       
HAMPTON BREED CHALLENGE GSP #    
       
DAVE CAWLEY WATER TROPHY Harleigh Trubon Trojan W Austin Lindley